Kérdezz-felelek
Kérdések és válaszok a KÖSZI táboraival kapcsolatban
Kérdések és válaszok a KÖSZI táboraival kapcsolatban
Természetesen van lehetőség arra, hogy egy táborozó később érkezzen vagy a tábor vége előtt hazamenjen. Amennyiben egy halaszthatatlan esemény beleesik a tábor időtartamába, lehetőség van a tábor elhagyására, és a táborba visszatérésre köztes napokon is. Fontos azonban, hogy csak olyan kísérőre bízhatjuk a gyereket, akinek a neve a tábori nyilatkozaton kísérőként szerepel!
A táborban töltött éjszakák és az ott elköltött étkezések számának függvényében a tábori költséghozzájárulás mértéke változhat, de fix költségeink miatt a csökkenés nem lesz egyenesen arányos.
Ha ilyen igény merül fel, kérjük, a jelentkezés leadásakor vagy utólag a koszi@koszi.net címre küldött e-mailben jelezd nekünk!
Napközisként nyári táborainkban lehet részt venni:
A tavaszi Életfonal életvezetési tábor és az őszi Titkos küldetés expedíciós tábor egy-egy hosszú hétvégét tesznek ki, melyek esetében a napközis jelleg a táborok hossza miatt nem lehetséges.
Programszerű délutáni alvásra egyik táborunkban sincs lehetőség, de minden napra biztosítunk egy úgynevezett Laza Zónát, amiben a táborozók választásuk szerint pihenhetnek, akár aludhatnak, vagy szabadon játszhatnak.
Cím: 1141 Budapest, Vezér út 112.
A helyszín leírása: Az ELTE Vezér úti Kollégium kiváló helyszín a KÖSZI Nyomkereső detektívtábor Mini turnusának. Jól megközelíthető helyen, kertvárosi környezetben helyezkedik el, 10 percre az Örs vezér tértől.
Megközelítés közösségi közlekedéssel: 144-es, 231-es, 131-es autóbuszokkal vagy a 80-as trolibusszal a Fischer István utcai megállóig kell utazni az Örs Vezér tértől. A belváros felől a 8E, 110, 7, 133E buszokkal a Tisza István téren kell átszállni a 82A vagy 82-es trolibuszra, amivel a Gödöllői útig kell utazni. Innen 3 perc sétára van a Kollégium.
Megközelítés autóval: A belváros felől a Rákóczi út – Kerepesi út – Fogarasi út – Örs Vezér útja útvonalon haladva, majd a Bonyhádi útról balra fordulva érkezünk a Vezér utcához. Megtekintés Google térképen »
Idén az alábbi napközis táborunknak nyújt ez a helyszín otthont:
Cím: Béthel Otthon, 2081 Piliscsaba, Széchenyi utca 8-12.
A helyszín leírása: A Béthel Otthon a Pilis festői tájai közt helyezkedik el, a Budapestről is könnyen megközelíthető, barátságos Piliscsabán. A szálláshely egy hatalmas zöld területen fekvő komplexum, ahol füves réten sportolhatnak, tűzrakónál gyújthatnak tábortüzet, hangulatos, nyitott kápolnában és saját templomban csendesedhetnek el a táborozók. A szigetelt kőház 2-3 szimpla ágyas szobáihoz saját fürdő tartozik, a barátságos ebédlőben helyben készült ételek várják az éhes szájakat. Egy kedves, otthonos, zöldellő szálláshely biztosít itt vidám és tartalmas időtöltést.
Idén az alábbi ottalvós táborainknak nyújt ez a helyszín otthont:
Képek a Béthel Otthon táborhelyszínről »
Megközelítés autóval: Piliscsaba Budapestről kb. 25 km-re található. A 10-es úton Piliscsabára beérve haladj el a Pázmány Péter Katolikus Egyetem mellett, majd fordulj jobbra a Kenderesi útra. Ezt követően fordulj balra az Egyetem utcába, mely a kereszteződés után a Mátyás király útjában folytatódik. A katolikus templomot elhagyva a következő utca a Széchenyi utca, itt fordulj balra, és jobb kéz felől található a Béthel Otthon.
Megközelítés közösségi közlekedéssel: Budapest-Nyugati pályaudvarról közvetlen személy- és sebesvonatok közlekednek Piliscsabára. A vonatról leszállva, a vágányokon átkelve indulj el a Széchenyi utcán egyenesen, bal oldalt található a Béthel Otthon.
A Nyomkereső detektívtábor Mini turnusában (régi nevén Napvető mesetábor), illetve a Nyomkereső Kölyök és Nyomkereső Kamasz detektívtábor esetében a napközis táborozókat a szülők, illetve kijelölt kísérők egyénileg hozzák el és viszik haza, őket a táborhelyszín bejáratánál fogadják táborvezetőink a tábor minden napján.
A Nyomkereső detektívtábor Mini turnusában a táborozókat minden nap reggel 7:00 és 8:00 között várják táborvezetőink a helyszín bejáratánál. A gyerekekért jövő szülőket, kijelölt kísérőket hétfő és csütörtök között délután 17:00 és 18:00 között, míg pénteken 16:00 és 18:00 között várjuk. Igény szerint hamarabb is el lehet vinni a gyerekeket egy előre egyeztetett időpontban, azonban a teljes táborélmény biztosítása érdekében ezt nem javasoljuk.
A Nyomkereső Kölyök és Nyomkereső Kamasz detektívtábor esetében első nap (vasárnap) 14:00 körül van a tábormegnyitó, utolsó nap (szombaton) 14:00 körül van táborzárás, amiről pontosabb információt a tábor előtti tájékoztató levélben írunk majd. A napközisként résztvevő táborozókat megkérjük, hogy reggelenként 7:30 és 8:00 között érkezzenek meg, hogy időben reggelizhessenek. A vacsora általában 18:30-ig tart, de igény esetén hamarabb is jöhetnek a gyerekekért, azonban a teljes táborélmény biztosítása érdekében ezt nem javasoljuk. Ezen felül, ha tudnak és szeretnének, a napközisek is maradhatnak a napi programok végéig, ami általában 21:00-22:00-t jelent. A gyerekek elvitelének időpontjáról mindenképpen előzetes egyeztetés szükséges a táborvezetővel!
Ottalvós táboraink esetében a Budapest-Nyugati pályaudvaron biztosítunk találkozási pontot a közös utazáshoz, innen vezetői kísérettel jutunk el a tábor helyszínére, és a tábor végével is ide kísérjük vissza a táborozókat. A pontos időpontokat az aktuális menetrend alapján a tábor előtti tájékoztató levélben fogjuk megírni. Természetesen ottalvós táboraink esetében is van lehetőség egyénileg, illetve kísérővel, autóval érkezni a táborba, akik ezt választják, azokat a táborvezetők a tábor helyszínén várják.
Kérlek, jelezzétek kapcsolattartónknak, ha a táborozó vidékről érkezik, és nincs aki elkísérje Budapesten az érkező vonat-, illetve buszpályaudvarról a találkozóhelyre, hogy a lehetőségeinkhez mérten megpróbáljunk segítséget nyújtani, megszervezni a kíséretet. Amennyiben nehézséget jelent a Budapestre eljutás, azt is kérjük jelezzétek kapcsolattartónknak, és mi felvesszük a közeli városokból érkező táborozók szüleivel a kapcsolatot, hogy tudnak-e a kíséretben segíteni.
Az egyénileg, illetve kísérővel, autóval érkezőket a táborvezetők a Béthel Otthonban várják.
Az Életfonal életvezetési tábor és a Titkos küldetés expedíciós tábor esetében:
A Nyomkereső Kölyök és Nyomkereső Kamasz detektívtábor esetében:
Minden táborunkban friss hozzávalókból készült egészséges ételeket biztosítunk táborozóink részére.
A Nyomkereső detektívtábor Mini turnusában (régi nevén Napvető mesetábor), illetve a Nyomkereső detektívtáborok napközis változatában napi 3-szor biztosítunk étkezést:
Az ottalvós táborokban napi 5-ször biztosítunk étkezést:
Ételérzékenység esetén lehetőség van gluténmentes, laktózmentes, tejmentes , cukormentes vagy vegetáriánus étkezést kérni, amelynek díja +1000 Ft/nap. Más speciális étkezési igényeket sajnos nem áll módunkban teljesíteni.
Célunk, hogy lehetőségeink és rendelkezésre álló eszközeink felhasználásával segítsük a kiemelt figyelmet igénylő táborozóinkat abban, hogy minél könnyebben beilleszkedjenek a közösségbe és gondtalanul tudjanak szórakozni a tábor ideje alatt.
Mivel lehetőségeink és eszközeink végesek, ezért a kiemelt figyelmet igénylő táborozóinkat az alábbiak szerint tudjuk fogadni:
* a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény meghatározása alapján
** a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról 1997. évi XXXI. törvény meghatározása alapján
A KÖSZI tábori költséghozzájárulás előre utalandó részét a KÖSZI bankszámlaszámára kell utalni a következők szerint:
Kedvezményezett neve: KÖSZI Egyesület
Számlaszám: 10701506-66304865-51100005 (CIB Bank)
Közlemény: A regisztrációkor megadott Szülő e-mail címe
Az előzetes költséghozzájárulás átutalása után küldd el a befizetési azonosítót a koszi@koszi.net címre. Ez banki átutalás esetén a tranzakciós szám, közvetlen banki befizetés, vagy belföldi postautalvány (piros csekk) esetén a fiókszám + ügyletszám.
Az előzetes költséghozzájárulást a következő módokon utalhatod át a KÖSZI bankszámlaszámára:
Kérjük, hogy a KÖSZI székhelyére postán ne küldj pénzt. Kizárólag bankszámlaszámra küldd a költséghozzájárulást. A postai címre küldött költséghozzájárulások nem érkeznek meg!
A tábori költséghozzájárulás fennmaradó részét a tábor helyszínén, készpénzben kell megfizetni a tábor első napján.
A költséghozzájárulást az alábbi módon csökkentheted:
Kedvezmény neve | Kedvezmény mértéke | Ki jogosult rá? | Mit kell tennem, hogy igénybe vehessem? |
Tesó- és Barátkedvezmény | Ha 1 főt hozol magaddal: 3.000 Ft kedvezményt kaptok mindketten. Ha 2 (vagy több) főt hozol magaddal: 6.000 Ft kedvezményt kap mindegyikőtök. | Régi és új táborozó egyaránt, aki együtt jelentkezik legalább egy barátjával / testvérével. Az a régi táborozó, aki legalább 1 új táborozót hoz magával, az KÖSZI Nagykövetté válik, és egy csak nekik járó piros KÖSZI pólót is kap ajándékba! | Kérjük, jelentkezésedkor írd be a veled együtt táborozó barátok/testvérek nevét, és bizonyosodj meg róla, hogy ők is megjelölnek téged a saját jelentkezésükkor. Ha KÖSZI Nagykövet vagy, akkor jelentkezésedkor add meg annak az új táborozónak a nevét, aki a te hívásodra jött el, és még sosem volt KÖSZI-táborban |
Kedvezmény neve |
Tesó- és Barátkedvezmény |
Kedvezmény mértéke |
Ha 1 főt hozol magaddal: 3.000 Ft kedvezményt kaptok mindketten. Ha 2 (vagy több) főt hozol magaddal: 6.000 Ft kedvezményt kap mindegyikőtök. |
Ki jogosult rá? |
Régi és új táborozó egyaránt, aki együtt jelentkezik legalább egy barátjával / testvérével. Az a régi táborozó, aki legalább 1 új táborozót hoz magával, az KÖSZI Nagykövetté válik, és egy csak nekik járó piros KÖSZI pólót is kap ajándékba! |
Mit kell tennem, hogy igénybe vehessem? |
Kérjük, jelentkezésedkor írd be a veled együtt táborozó barátok/testvérek nevét, és bizonyosodj meg róla, hogy ők is megjelölnek téged a saját jelentkezésükkor. Ha KÖSZI Nagykövet vagy, akkor jelentkezésedkor add meg annak az új táborozónak a nevét, aki a te hívásodra jött el, és még sosem volt KÖSZI-táborban |
Minden táborunk korosztálya és tematikája más és más, ez alól csak a Nyomkereső detektívtábor képez kivételt, mely két turnusban is indul. Amennyiben a táborozó a korábbi táborban betegség miatt nem tud részt venni, de még beleillik a későbbi turnus korosztályába, akkor a szabad helyek számának és a következő turnus kezdetéig hátralévő napok számának függvényében lehetséges turnust váltani. Más táborok esetben turnusváltásról nem beszélhetünk, ehelyett táborlemondás történik, de be tudjuk számítani a befizetett költséghozzájárulást egy későbbi táborba való jelentkezés során. A beszámítást csak írásban történő lemondás esetén tudjuk biztosítani, és annak mértéke a lemondás időpontjától függ (a részleteket lentebb olvashatod).
Cserejelentkező küldése esetén:
Bármikor lehetősége van a részvételt lemondó jelentkezőnek maga helyett cserejelentkezőt küldeni: ennek külön költsége nincs, a befizetett összeget a cserejelentkező befizetésének tekintjük. A részvételt lemondó jelentkező és a cserejelentkező a befizetett összeg elszámolását maguk között rendezik el. A cserejelentkező nevét feltétlenül kérjük előre, e-mailben jelezd.
Teljes lemondással, cserejelentkező küldése nélkül:
Amennyiben a részvételt lemondó jelentkező nem küld maga helyett cserejelentkezőt, abban az esetben a befizetett költséghozzájárulás egy részét beszámítjuk egy következő KÖSZI-táborba való jelentkezéskor. A beszámítást csak írásban történő lemondás esetén tudjuk biztosítani, és annak mértéke a lemondás időpontjától függ.
Amennyiben a család anyagi helyzete miatt problémát jelent a költségtérítés, illetve az utazási költség előteremtése, úgy a Szívvel-Lélekkel Alapítvány Kincskereső pályázatán kérhetsz támogatást a tábori költségtérítés kifizetéséhez, illetve az utazási költségekhez. Amennyiben szüleid tagjai a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE), és rendelkeznek érvényes NOE-tagsággal, szintén igényelhetsz támogatást. A jelentkezéshez keresd fel a Szívvel-Lélekkel Alapítvány honlapját.
Igen, lehetőséget nyújtunk az előzetesen befizetendő költséghozzájárulás két részletben való befizetésére. Ha élnél ezzel a lehetőséggel, az előzetesen benfizetendő összeg első felét a jelentkezéskor, a második felét legkésőbb a tábor kezdete előtt 15 nappal kell befizetned. Amennyiben az első részletet még a Szemfüles időszakban fizeted be, akkor a második részlet összegét is a Szemfüles időszak előzetesen befizetendő költséghozzájárulása szerint kell kiszámítani. Ha esetleg szükségét érzed a több részletben való fizetésnek, kérlek egyeztess velünk, keress fel minket a koszi@koszi.net e-mail címen.
Hálásan fogadunk minden felajánlást, akár adód 1%-ával, pénzadománnyal, tárgyi adománnyal, vagy az időddel, önkéntes munkáddal, szaktudásoddal szeretnél segíteni!
A lehetőségekről itt olvashatsz többet: Segítenél? »
A programok alatt tilos a mobiltelefon használata, ezért megkérjük a szülőket és a gyerekeket is, hogy ezt tartsák tiszteletben. Tudjuk azonban, hogy van, akinek biztonságot nyújt az okostelefon közelsége, ezért a tábori szabályok az alábbiak:
Szükség esetén a tábori kapcsolattartó vezetőn keresztül is el lehet érni a gyerekeket, akinek elérhetőségét a tábor előtt kiküldött elektronikus tájékoztató levélben találhatod meg.
A KÖSZI táborok önkéntes táborszervezői előzetes kiválasztáson mennek keresztül, akik számtalan szakma képviselői, köztük többek között tanító, pedagógus, pszichológus, mérnök, közgazdász, jogász, teológus és lelkész is szerepel. A táborok szervezői között mindig van, aki több éves tapasztalattal rendelkezik, és olyan is, aki frissen kerül a csapatunkba. A táboroztatók minden évben részt vesznek partnerünk, a Szívvel-Lélekkel Alapítvány előkészítő képzésein, így felkészülten vágnak neki a táboroztatásnak. A tapasztaltabb táboroztatók segítik a többiek munkáját, sokan egykori táborozóból lettek vezetők, így mindkét oldalról ismerik a táborok menetét, és tudják mitől lesz igazán jó egy tábor.
A legkisebbekre szabott Nyomkereső detektivtábor Mini turnusában (régi nevén Napvető mesetábor) és a KÖSZI Nyomkereső tábor Kölyök turnusában legfeljebb 5 gyerek jut 1 táboroztatóra, az alapvetően kamaszoknak szóló táborainkban legfeljebb 6-7 gyerek jut 1 táboroztatóra.
A táborban egészségügyi doboz áll rendelkezésre, melyet alapfokú egészségügyi ismeretekkel rendelkező személy kezel. Kisebb sérüléseket (horzsolások, vágások) helyben orvosolnak önkénteseink, nagyobb probléma vagy betegség esetén pedig felvesszük a kapcsolatot a legközelebbi (gyermek)orvosi ügyelettel, akikhez a táborszervezők közvetlen telefonszámmal rendelkeznek. Amennyiben szükséges, vezetői engedéllyel rendelkező táboroztatóink autóval is be tudják vinni a gyereket a legközelebbi egészségügyi intézménybe.
Amennyiben a táborozó nem rendelkezik érvényes magyar társadalombiztosítási kártyával (TAJ kártya), de rendelkezik érvényes Európai egészségbiztosítási kártyával, akkor kérjük ezt a kártyát – vagy annak fénymásolatát – hozzátok el a táborba. Amennyiben a táborozó TAJ kártyával és Európai egészségbiztosítási kártyával sem rendelkezik, akkor feltétlenül szükséges a gyermek nevére, a táborozás teljes idejére kiterjedő utasbiztosítást kötni. Ha a táborozó sem érvényes TAJ, sem érvényes Európai egészségbiztosítási kártyával, sem utasbiztosítással nem rendelkezik, akkor sajnos a táborozásban nem vehet részt.
Minden táborunk külön tematika köré épül, amely megadja a fő programok típusát.
A Téli berek évindító hétvégén szakmai előadások, a személyiség fejlődését és az önismeretet előmozdító tréningek, motivációs gyakorlatok, kiscsoportban együtt gondolkodó beszélgetések, közös elcsendesedések várják a résztvevőket.
Az Életfonal életvezetési táborban a kiscsoportos beszélgetések, interaktív drámafoglalkozások, műveltségi vetélkedők és közösségépítő játékok kerülnek a fókuszba.
A Nyomkereső detektívtábor Mini turnusában (régi nevén Napvető mesés élménytábor) a mesék, a játék, a zene és a tánc, valamint a kézművesség segítségével járjuk körbe az adott témát.
A Nyomkereső Kölyök és Nyomkereső Kamasz detektívtáborok során az élő szerepjáték, a nyomozás és a kulcskompetenciák fejlesztése kapta a főszerepet.
A Titkos küldetés expedíciós tábor megmutatja az összefogás, a kooperáció erejét, miközben számos készséget fejleszt, mint például a kreativitást, a problémamegoldó- és a kommunikációs készséget.
A pontos program minden táborban más és más, de általában az alábbiakra lehet számítani:
A fő programok között található többek között túrázás, közös filmnézés, szabadulószoba és a tábor végén egy zenés-táncos est, ezek mellett pedig választható kézműves foglalkozások, sportlehetőségek gondoskodnak a kikapcsolódásról. Nyáron a program kiegészül vízi programokkal is: úszással, strandolással, játékos vízi olimpiával. A szabadtéri programok kialakítása során odafigyelünk arra, hogy mindig legyen alternatíva rossz idő esetére is.
Mindezek mellett minden táborunkban kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy a gyerekek, fiatalok önismeretét, önbizalmát erősítsük. Fontosnak tartjuk, hogy a tábori napok alatt igazi közösség alakuljon ki a gyerekek között. Ennek részeként a napi áhítatok és a táborok lezárását adó Megálló interaktív istentiszteletek a tábor témájához kapcsolódó témákat vetnek fel és járnak körül, melyekről kiscsoportokban beszélgethetnek a táborozók a Kupaktanácsok során.