Nagy sikerrel zárult a XXVII. Országos Evangélikus Gyülekezeti Hittanverseny

Budapest – Közel háromszázötven résztvevővel valódi ünneppé vált az országos evangélikus hittanverseny, ahol kiváló bibliaismereti felkészültségről adtak számot a döntőbe jutott csapatok.

A Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Irodájának Gyülekezeti és Missziói Osztálya által szervezett XXVII. Országos Gyülekezeti Hittanversenyen az ószövetségi Dávid király történetéről kellett a csapatoknak nyolc állomáson összemérniük a tudásukat. A diákok kiválóan számot adtak tudásukról, megmutatva, hogy a gyülekezeti hittanórákon a történeteket alaposan elsajátították. Eligazodtak Izrael térképén, de választ adtak a történeti kérdésekre is.

Az Evangélikus Hittudományi Egyetemen (EHE) és a zuglói evangélikus templomban megrendezett nap a Közel zenekar közreműködésével közös énekléssel kezdődött, majd Balogh Éva és Németh Zoltán lelkészek Dávid király életéről tartottak dialógusáhítatot. A jelenlévőket Koltainé Somogyi Lilla gyermek és ifjúsági referens, a rendezvény főszervezője köszöntötte.

A nap folyamán számos színes program várta a jelenlévőket. Raffai Balázs, a soproni Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium tanára Biblia ihlette kémiai kísérletek – Próféták a laborban címmel lebilincselő és különleges interaktív kémiaórát tartott. A Kemeneshőgyész–Magyargencsi Társult Evangélikus Egyházközség és a Keresztény Önkéntesek Szövetsége az Ifjúságért és Gyermekekért Egyesület (KÖSZI) csapata egész napos kézműves-foglalkozást rendezett, míg a délután folyamán az Esztergomi Evangélikus Egyházközség Mustármag bábcsoportja tartott izgalmas előadást. Az eredményhirdetést megelőzően Kovács Zsuzsánna és Bolya Dániel vezetésével és a Buba Banda kíséretével lehetett táncolni, illetve óriástársasjátékokon játszani. Az egész napos együttlét áldással zárult.

Az idei hittanverseny feladatsorát Kodácsy-Simon Eszter megbízott tanszékvezető egyetemi óra keretében az EHE Valláspedagógia Tanszékének teológushallgatóival közösen állította össze. A teológushallgatók nemcsak a hittanverseny országos döntőjének előkészítésében, hanem számos önkénteshez hasonlóan a helyszínen, az egyes állomások gördülékeny lebonyolításában is aktívan részt vettek. A rendezvény előkészítését a gyülekezeti és missziói osztály részéről Koltainé Somogyi Lilla és Szidoly Roland végezték.

A XXVII. Országos Evangélikus Gyülekezeti Hittanverseny eredményei:

(Az egyes korosztályoknál található megegyező sorszám azonos ponteredményt jelöl, azaz megosztott helyezést kaptak az érintett csapatok.)

1–2. osztályos korosztály:

1 Budapest-Kelenföldi Evangélikus Egyházközség
2 Filadelfia Evangélikus Egyházközség
3 Kaposvári Evangélikus Egyházközség
3 Szügyi Evangélikus Egyházközség
5 Bakonytamási Evangélikus Egyházközség
6 Békéscsabai Evangélikus Egyházközség
7 Kispesti Evangélikus Egyházközség
8 Szegedi Evangélikus Egyházközség
9 Büki Evangélikus Egyházközség
10 Ceglédi Evangélikus Egyházközség
11 Acsai Evangélikus Egyházközség
12 Vadosfai Evangélikus Egyházközség

3–4. osztályos korosztály:

1 Egyházasdengelegi Evangélikus Egyházközség
2 Budakeszi Evangélikus Egyházközség
2 Kemeneshőgyész–Magyargencsi Társult Evangélikus Egyházközség
4 Soproni Evangélikus Egyházközség
4 Ikladi Evangélikus Egyházközség
4 Szegedi Evangélikus Egyházközség
7 Kispesti Evangélikus Egyházközség
7 Keszthely és Környéke Evangélikus Egyházközség
9 Békéscsabai Evangélikus Egyházközség
9 Miskolci Evangélikus Egyházközség
9 Pilisi Evangélikus Egyházközség
12 Büki Evangélikus Egyházközség
13 Győri Evangélikus Egyházközség

5–6. osztályos korosztály:

1 Kaposvári Evangélikus Egyházközség
2 Bakonytamási Evangélikus Egyházközség
3 Kecskeméti Evangélikus Egyházközség
4 Acsai Evangélikus Egyházközség
4 Miskolci Evangélikus Egyházközség
6 Kemeneshőgyész–Magyargencsi Társult Evangélikus Egyházközség
7 Budavári Evangélikus Egyházközség
8 Ceglédi Evangélikus Egyházközség
9 Őrimagyarósdi Evangélikus Egyházközség
10 Gyulai Evangélikus Egyházközség
11 Beledi Evangélikus Egyházközség
11 Budapest-Zuglói Evangélikus Egyházközség
13 Egyházasdengelegi Evangélikus Egyházközség

7–8. osztályos korosztály:

1 Kaposvári Evangélikus Egyházközség
1 Miskolci Evangélikus Egyházközség
3 Szegedi Evangélikus Egyházközség
4 Bakonytamási Evangélikus Egyházközség
5 Őrimagyarósdi Evangélikus Egyházközség
6 Budavári Evangélikus Egyházközség
7 Békéscsabai Evangélikus Egyházközség
8 Csomádi Evangélikus Egyházközség
9 Kispesti Evangélikus Egyházközség
10 Tótkomlósi Evangélikus Egyházközség
11 Ceglédi Evangélikus Egyházközség
12 Soproni Evangélikus Egyházközség
13 Bátonyterenye–Szúpatak–Pásztói Evangélikus Egyházközség

***

Értesülj azonnal a fontosabb programokról, táborokról!

Kedveld a KÖSZI-t a Facebookon:
https://www.facebook.com/koszi.toled.jo/

Kövess minket az Instagramon:
https://www.instagram.com/koszi.toled.jo/

Kövesd TikTok csatornánkon legújabb videóinkat:
https://www.tiktok.com/@koszi.toled.jo

Hittanverseny
Előző bejegyzés
Tábortalálkozót és Megálló istentiszteletet szervezett a KÖSZI
Következő bejegyzés
Köszi a hittanversenyt! – avagy KÖSZI-sek az országos evangélikus hittanversenyen
keyboard_arrow_up